Ümraniye Saç Kurutma Makinesi Tamiri

Ümraniye Saç Kurutma Makinası Tamiri

Ümraniye Saç Kurutma Makinası Tamiri

Saç kurutma makineleri alırken dikkat etmemiz gereken özelliklerden birisi de iyon özelliğidir. Gözler, gözler güzelliğin aynasıdır. Saç ise, tacıdır denilebilir. Ancak saç kurutma makinesinin yoğun ve yanlış kullanımı nedeniyle saçlar yıpranır ve dökülme sorunları yaşanabilir. Saç bakımına dikkat etmeyen kişilerde saç kurutma makinesinin zararından dolayı yaşanan dökülmeler daha sık ve yoğundur. Her saç makinesi zararlıdır. Ancak iyon saç kurutma makinelerinin standart makinelere göre daha faydalı olduğunu ifade edebiliriz.

Peki nedir bu iyon özelliği?

İyon özellikli saç kurutma makineleri, saçları daha parlak ve canlı gösterir. Ayrıca düz ve pürüzsüz saçlar için iyon özelliği şarttır.

Elektriklenmeyi önleyici, iyon özellikle saç kurutma makineleri normallerine göre daha pahalı olabilmektedir. Ancak sağlıklı saçlar için olmazsa olmazdır. İyonlu saç kurutma makinesi son dönemde en çok satın alınan saç kurutma makineleri arasında yer almaktadır.

İyonlu saç kurutma makinesi özelliklerine göre fiyat seçeneklerine göre ayrışıyor. Özellikle filtre ve motor gücü arttıkça fiyatıda artan bir ürün grubuna sahip. İyonlu saç kurutma makinesini eticaret sitelerinde rahat bir şekilde bulabileceğiniz gibi yine piyasada yer alan beyaz eşya mağazalarında da bulabilirsiniz.

Bir genelleme yapacak olursak saç sağlığı hepimiz için oldukça önemli. Kullanılan şampuanlar, kremler, losyonlar ve maskelerin satış sayısındaki artış bu tezimizi açıklar nitelikte. Çoğumuz bu konuda tavsiyeler üzerine tüketim yapıyoruz. Günde 1.5-2 litreye yakın su içmenin saçları daha parlak gösterdiğini duyup su tüketim oranına dikkat etmemiz gibi… Saça içeriden bakım yapmak kadar dışarıdan bakım yapmak da bir hayli önemli. Saç kurutma makinesi seçimi bu konudaki önemli noktalardan birini oluşturuyor. Gelişen teknoloji birden farklı özelliklere sahip saç kurutma makinelerini ve saç ürünlerini tüketime hazır hale getirdi. Bu çok çeşitlilik elbette kafa karışıklığı yaratıyor. İyonlu saç kurutma makinesi bu yelpazeden en dikkat çekeni. İyon ve saç kurutma makinesine kattığı özelliklerden bahsedelim ve bu konuyu aydınlığa kavuşturalım istedik.

Fön makinesi ve saç kurutma makinesi arasındaki farklar:

Saç kurutma makinelerinin ağzı geniş, motor devir hızı düşüktür.

Akışkanlar mekaniğine göre hava miktarı, hava hızı ile havanın aktığı dik kesitin çarpımına eşittir. Fön makinelerinde havanın çıkışı dar olduğu için havanın hızı artar. Hızlı hava içerideki güçlü rezistansta oluşan çok sıcak havayı dışarı çıkarır. Böylece saça şekil vermek kolaylaşır.

Gerek kullanılan motorun devir hızı gerekse de daha yüksek ısı sağlamak için gereken rezistans gibi ısıtıcı farkı fön makinelerini saç kurutma makinelerinden farklılaştırmaktadır.

Gücü ve ısısıyla saç kurutma makinelerinden ayrılan fön makinelerinin gövdeleri de bu güç ve ısıya uygun olarak üretilmektedir.

Profesyonel makinelerin biri kısa diğeri geniş olmak üzere 2 adet ağızlığı bulunmaktadır.

Alacağınız fön makinesinin kaliteli olması istenmeyen sonuçlarla karşılaşmamanız adına önemlidir.Termostat güvenlik sağlayan bir unsurdur. Profesyonel fön makinelerinin termostatlı daha yüksek derecelerdeki ısıya duyarlıdır. Saç kurutma makinelerinin bazılarında termostan hızlıca devreye girmekte ve cihazı çalıştırmamaktadır. Bazı profesyonel fön makinelerinde ise hiç termostat bulunmamaktadır ki bu da tehlike demektir.

İyonlu Saç Kurutma Makinesi Nedir?

İyon özelliği basit bir anlatım ile, saç kurutma makinesinin ağız kısmından çıkan havada oluşan statik elektriği nötrleştiriyor. Yani saç kurutma makinesinin üflediği havada oluşan statik elektriği sıfırlıyor. Saça üflenen havada elektrik yükü olmaması, saçlar için çok iyidir. Çünkü elektrik saçı yıpratır ve bakımsız gösterir.

Ümraniye Saç Kurutma Makinası Tamiri

Neden iyonlu saç kurutma makinesi?

Standart bir saç kurutma makinasıni kullanmış olduğunuz zaman yoğun bir elektromanyetik dalga saçlara nüfuz edebilir. Bu manyetik dalgaların beyine de zarar verdiğini not etmemiz gerekmektedir. Sıcak rüzgarla gelen elektromanyetik dalga saç köklerini tahrip eder ve saçlarda incelme ya da zayıflama meydana gelir. Önlem alınmadığı takdirde ise, dökülmeler başlar. İyon özelliklerinde saç kurutma makinası, makineden çıkan rüzgardaki elektriği nötr şekle getirir.

Nötr hale getirilen rüzgarla yapılan kurutmanın saça yararı vardır. Saçların güçlenmesine ve sağlıklı bir görünüme sahip olmasına yardımcı olur. Saçlar bakımlı gözükür, daha rahat taranabilir ve kurutma işlemi daha kısa bir süre içinde tamamlanabilir.  Ancak yine birtakım zararları vardır. Aşırı sıcak rüzgar sebebiyle saçın pH değeri bozulabilir. Saçın aşırı yağlı görünmesine sebebiyet verebilir. Bu semptomların herkes için geçerli olmayacağını ifade edebiliriz. Saçınıza bakmanız ve birtakım kürlerle desteklemeniz halinde iyonlu saç kurutma makinasınin saça zarar verme ihtimali çok azdır.

İyonlu saç kurutma makinesi fiyatı ne kadar?

Standart bir saç kurutma makinesine göre fiyatı daha fazladır. Bu makineyi almadan önce biraz araştırma yapmanızın faydası var. Öncelikle, iyon özelliği açılır kapanır modelleri tercih edebilirsiniz. Bunun nedeni, iyon özelliğinin saçınızı yağlı gösterme ihtimalidir. Bazı zamanlarda iyon özelliğini kapatarak, denge yakalayabilirsiniz. Isı ayarı olan ve soğuk üfleme özelliklerine sahip saç kurutma makineleri daha işlevsel bir kullanım imkanı sunabilir.

Her markanın iyon özellikli saç kurutma makinesinden memnun kalmayabilirsiniz. Bu nedenle, bilindik ve kaliteli markaların ürünlerini tercih etmelisiniz. Kampanyaları takip ederek uygun fiyata iyon özellikli saç kurutma makinesi almanız mümkündür.

Powered by Usta Elektrikçi|
Soru SorTelefon Et