Ümraniye duvara tv montajı

ümraniye-duvara-tv-monajı

Ümraniye duvara tv montajı

Ümraniye Televizyon Montaj Servisi Tv Kurulumu. Her marka televizyon kurulumu ve duvara tv montajı için arayabilirsiniz. Aynı gün servis olanağı.
Günümüzde televizyonlar, teknik ve dış fonksiyonları bakımından, resim tüpleri ve arkası çevreleyen seleflerinden çok uzaklaştı. Mevcut video ekipmanı, panelin tesadüfen adlandırıldığı gibi panelleri daha çok andırıyor – bir hayli geniş, minimum derinlik ve kapsamda. Modern TV’lerin bu tasarım fonksiyonları, her yerde ve daima ekipman yerleştirmenizi sağlamayı başaran başucu masasında, oturma odası kulaklığında, tavanda bile olabilir.

 

Gerekli Malzemeler ve Araçlar

 • Televizyon
 • Duvara montajla, ilgili vidalar veya cıvatalar.
 • Matkap
 • Terazi
 • Metre
 • Saplama Bulucu Duvar Tarayıcı
 • Kalem
 • TV kablo takımı ve kablo kanalı.
 • Priz

TV Bağlantı Kablolarını Montaj Aparatı Seçme

Gerekli kablolar genellikle TV kutusundan çıkmaktadır. Fakat piyasada çeşitli TV kabloları ve çıkışları vardır. Kabloları satın aldığınız TV’ye göre seçmelisiniz, bu alanda bilginiz yoksa satış sorumlusundan destek almalısınız. Montaj yapmadan önce satın aldığınız TV’ye göre duvar montaj aparatı satın alınmalıdır. Düzgün seçilmeyen TV montaj aparatı ​​size maddi olarak sıkıntılar getirebilir.

Ayrıca döner montaj veya düz montaj konusunda da karar vermelisiniz.

TV Konumu Belirleme

Ardından TV’nizi nereye monte edeceğinize karar vermelisiniz. Bunu yapmadan önce TV kabloları yerlerini hesaplamalısınız. Çünkü buradaki amaçlardan bir tanesi de kötü kablo görüntüsünü ortadan kaldırmak.  Kablolar planlaması yapıldıktan sonra, oturduğunuzda TV’niz göz hizasında olmalıdır. Çoğu TV biraz daha yükseğe monte edilir, bu kötü montaj acısı boynunuza zarar verebilir.

TV’yi bir şöminenin veya şöminenin üzerine monte etmek istiyorsanız , kurulum biraz zorlaşır.  Profesyonel ekipler bu işleme alışkındır. Fakat siz de satın alacağınız Saplama Bulucu Duvar Tarayıcı ile bu işlemin ötesinde gelebilirsiniz.

Saplama Bulucu Duvar Tarayıcı

Bu alet ile kesinlikle duvarı kontrol etmelisiniz. Alçıpan duvarlara montaj yapacaksanız arkasındaki çıtaları bulmanıza yardımcı olacaktır. Duvar arkasından geçen kabloları ve borulara da zarar vermenizi engeller. Duvar altındakilerine hakimseniz kullanmanıza gerek yok.

TV Duvara Montajlama

 1. Satın alınan bağlantı aparatını duvara, istenen konumda tutun.
 2. Aparatta ki delikleri bir kalemle işaretleyin.
 3. Bağlantı parçasını aşağı indirin ve duvarı matkapla delin.
 4. Kutu içinden çıkan dübelleri ve vidaları duvara hafifçe vidalayın.
 5. Teraziyi duvara yerleştirin. Düz değilse, montaj aparatını ayarlamanız gerekir. Öyleyse, gerekli cıvataları ve pulları takın ve terazili şekilde sıkın. Montaj parçasının duvara sıkıca tutturulduğundan emin olun.

Kablolar İçin Kablo Kanalı Yerleştirme

Kablolarınızı gizlemek gerekiyorsa, işleme devam edin. Değilse, bir sonraki adıma geçin.

Montaj Braketlerini TV’ye Takın

Bağlantınızın TV’ye takılan aparatları olmalıdır. Montaj kılavuzunu izleyin ve bu tür parçaları TV’ye bağlayın. Bu aparatın TV’nizi gerçekten tuttuğundan, sıkıca sabitlendiğinden emin olun.

TV’yi Monte Edin

Bir arkadaşınızın yardımıyla TV’nizi yavaşça duvara monte edin. Bırakmadan önce, sabit ve düz olduğundan emin olun.

 

Powered by Usta Elektrikçi|
Soru SorTelefon Et