Ümraniye Regülatör Arıza servisi

Ümraniye Regülatör Arıza

Ümraniye Regülatör Arıza servisi

Evinizdeki Regülatör Arızalarına hızlı çözümler.

Regülatörler şebekeden gelen dalgalı elektrik enerjisini içerisindeki donanımsal parçalar istenilen seviyeye getirir. İhtiyaca göre enerjiyi düşürür veya yükseltir.

Otomatik Regülatör ve Manuel Regülatör iki çeşit regülatör Vardır.

  • Otomatik regülatörler elektrik akımını ayar yapmaksızın Evinizde kullanıcağınız şekilde ayarlar
  • Manuel Regülatörlerde ise Bu ayarı Elle yapmanız gerekmektedir.

Ev Tipi ve Sanayi tipi Monofaz Ve TreeFaz Şebeke Sistemine Göre Çalışan Regülatörler kullanıcagınız şebeke ve güce göre tipleri değişmektedir doğru şeçim için şebeke güç ölçümü yapılmalıdır.

Regülatör Nedir ve Ne İşe Yarar?

Şebeke geriliminde meydana gelen yükselme, düşme ve tüm dengesizlikleri engelleyerek, gerilim regulasyonu sağlayan cihazlara Regülatör adı verilir. Frekans, güç, hız, basınç, gerilim ve akım gibi çeşitli fiziksel büyüklükleri, belli bir düzeyde sabit tutabilen ve bu elemanları değiştirerek tekrar sabit tutabilen bir cihazdır.

Regülatörler; enerjinin farklı etkenler sebebiyle düşmesi veya yükselmesi için yapımı gerçekleştirilmekte olan elektrik cihazları olarak karşımıza çıkarlar. Bu cihazlar elektrik enerjisini içerisinde yer alan donanımsal parçalar vasıtasıyla enerjiyi düşürür ya da yükseltir. Yapmakta olduğu bu enerjiyi düşürme yahut yükseltme işlemlerini bünyesinde mevcut olan elektronik devre aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Sanayilerde üç fazlı regülatörlerin kullanımı tercih edilmekte olup konutlarda ise tek fazlı olan regülatörlerin kullanımı tercih edilmektedir.

Hassas akım sınırlayıcıları
Voltaj izleme
Ayarlanabilir voltaj güç kaynakları
Hata yükselteçleri
Akım kaynağı ve lavabo devreleri
Düşük çıkış voltaj anahtarlama güç kaynakları
Genel olarak güç dönüşüm verimliliğinin ilk amaç olmadığı, düşük güç ve düşük maliyetli bir uygulama durumunda, ideal regülatör olarak doğrusal bir voltaj regülatörü tercih edilmesi gerekir.

 

Powered by Usta Elektrikçi|
Soru SorTelefon Et